4 tipy, díky kterým při nákupech oblečení zaručeně ušetříte

Co ale dělat ve chvílích, když je pro vás nakupování spíše velmi oblíbenou aktivitou a máte pocit, že po útoku na obchod váš účet pomalu zeje prázdnotou a skříň naopak praská ve švech? Je jasné, že nejen mnoho žen má v nákupech oblečení skutečně velkou oblibu, měli byste se však vyhýbat tomu, že ve skříni budete mít kousky zakoupené bez rozmyslu a nošené naprosto minimálně. Nejen, že díky tomu budete muset buď vážně uvažovat nad koupí skříně další, ale tímto přehnaně konzumním chováním trpí kromě vaší peněženky také naše planeta. A to už přece stojí za to na nákupech aspoň něco ušetřit!

Různě vzorované košile

Plánujte

Vydali jste se jen tak nakoupit si na sebe hezký kousek? Oblečení je pro některé opravdovou odměnou, měli byste však předcházet tomu, aby se z nákupu jednoho kousku nestalo několik plných tašek a peněženka o pár tisícovek lehčí. Pokud tedy jdete na takový nákup, naplánujte, co přesně budete hledat, abyste předešli právě takové situaci.

Růst peněz

Přemýšlejte

Jestliže jste se vydali obohatit skříň o jeden konkrétní kousek, nebo naopak hledáte, co by se do ní ještě mohlo hodit, zkuste se zamyslet nad tím, zda jste schopni k vybranému kousku sestavit outfit z kousků, které již máte, nebo bude nutné i zde skříň doplnit. Vhodné je se také zamyslet nad tím, zda kousek vůbec máte šanci vynosit nebo bude ve skříni jen ležet a čekat na svůj konec.

Využívejte slev

A nakonec, nebojte se nákupů ve slevách. V kamenných prodejnách můžete ulovit tímto způsobem skvělé kousky za zlomek jejich původní ceny a v internetových e-shopech zrovna tak. Hodit se vám může třeba slevový kód do oblíbeného e-shopu About you sleva 20. Dávejte však i zde pozor na to, abyste se nenechali zlákat nízkou cenou ke koupi oblečení, které si na sebe vezmete jen párkrát, než bude jeho osud definitivně zpečetěn. Byla by to totiž opravdu velká škoda, a to nejen pro něj, ale i pro vaši peněženku.