Když se v zimě objeví závada na vytápění

Že závady topných systémů mají pod palcem instalatéři, není žádným tajemstvím. Měli bychom si ovšem připomenout, že se jedná o typické havarijní situace, kdy je nutné zasahovat co nejdříve. Tedy pochopitelně hlavně v zimě, kdy je topení v provozu. Za silných mrazů může i několikahodinový výpadek vytápění způsobit vážné zdravotní problémy a úhyn živočichů a pokojových rostlin.

ventil na radiátoru

Prasklý radiátor

Nikomu z vás tuto závadu nepřejeme, protože je velmi nepříjemná a vyžaduje okamžitý zásah. Zejména v zimě jde o velký problém, kdy navíc odtéká voda na podlahu a je zapotřebí co nejdříve vypustit ji z topného okruhu. Tehdy se instalatéry, kteří se zabývají i vytápěním v Ostravě, nezdráhejte volat i v noci, ti posoudí závažnost situace a společně se dohodnete na dalším postupu. Pokud instalatéři vyjedou do terénu, jsou u vás obvykle do jedné hodiny.

regulátor topení

Závada na regulačním ventilu

U topení se může porouchat i regulační ventil, může se zaseknout anebo tudy protéká voda. Toto je také důvod k povolání instalatérského havarijního servisu, zvláště pokud venku silně mrzne a v domě bydlí malé děti a senioři.

Topení v podlaze

Prasklé potrubí v podlaze nebývá sice tak častým jevem, ale pokud se to přihodí, je to jeden z důvodů, proč volat instalatérský havarijní servis i mimo běžnou pracovní dobu. Naštěstí existují metody, jimiž lze odhalit místo závady velice přesně, a není nutné kvůli tomu bourat polovinu podlahy. Využívají se k tomu např. poslechové tyče a formovací plyn s obsahem vodíku.

Plynový kotel

Závady plynových kotlů také řeší instalatéři. Ti mají na starosti veškeré plynové spotřebiče v domácnosti, tedy například i plynové karmy. Pokud vám karma přestane ohřívat vodu nebo kotel vytápět topný okruh, nesnažte se v těchto spotřebičích „vrtat“ a volejte co nejdříve instalatéry. Amatérské opravy plynových zařízení mohou vést k výbuchu plynu a způsobit rodinnou tragédii.

Publikováno v <a href="https://www.lekosta.cz/spolecnosti/" rel="category tag">Společnosti</a> Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Když se v zimě objeví závada na vytápění

Jak uspořádat levnou párty

Chystáte narozeninovou párty ale máte starosti s tím, že máte napjatý rozpočet? Ukážeme vám, že narozeninová oslava jde přichystat i za skvělé peníze. Stačí jen vědět, kde, co ubrat a co pozměnit. Ukážeme vám několik tipů, jak co nejvíce ušetřit na plánované narozeninové párty.

Malý seznam hostů

Snažte se udržet svůj seznam hostů úzký. Ať jde o vaši oslavu, nebo třeba o oslavu pro vaše dítě, není přece nutné znát všechny, s kým jste se viděli jen párkrát v životě. Pozvěte rodinu a opravdu blízké přátelé, případně ty, kterým jste již na oslavě byli i vy.

dárky

Udělejte si pozvánky svépomocí

U větších oslav je zvykem, že si necháte vytvořit pozvánky na zakázku, ale to není zrovna levná záležitost. Proto můžete ušetřit dost peněz, pokud si necháte vytisknout pozvánky doma. Buď je můžete vyrobit anebo je jednoduše rozeslat emailem. Na internetu najdete spoustu programů, které vám pomohou vytvořit digitální pozvánky zdarma.

narozeniny

Využijte zahradu

Pronájmy různých míst, kde se může konat oslava stojí velké peníze. A pokud se vám za ně nechce utrácet, můžete zvolit variantu venkovní párty, pokud je na to samozřejmě vhodné počasí. Pokud nemáte zahradu, můžete poprosit třeba někoho z rodiny nebo své známé, zda by vám na jeden den zahradu nepůjčili. Musíte ale počítat s tím, že se může zkazit počasí a může začít pršet. Můžete využít službu párty stanu. Podívejte se na ceník pronájmu párty stanů.

Připravte si vlastní občerstvení

Občerstvení je nedílnou součástí každé párty. Proto byste na něj neměli zapomínat ani vy. Ale jídlo pro několik lidí se může docela prodražit, zvláště, pokud ho objednáváte, třeba skrze nějakou cateringovou službu. Daleko výhodnější pro vás bude, když připravíte občerstvení sami. Na internetu je nespočet levných a rychlých receptů na takové pokrmy, které budou vhodné jako občerstvení každou oslavu nebo párty.

Publikováno v <a href="https://www.lekosta.cz/spolecnosti/" rel="category tag">Společnosti</a> Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak uspořádat levnou párty
K čemu je dobré virtuální sídlo pro OSVČ
Bezpečné uložení cenností
Zastavte se i vy se svým mazlíčkem na veterinu
Už žádné větrání v zimě, jenom příjemné...
Půjčky jako prostředky k plnění snů i krytí...
Bezpečné opalování
I na tu nejvzdálenější pláž!
Ubytování v Lednici pro rekreační pobyt i při...