Vyrobit postel z palet je snadné

Efektivní a přitom vcelku levný

Chcete, aby byl váš vůz alespoň u vašeho domu v bezpečí? V tom případě byste mu měli pořídit kvalitní úkryt, který ho ochráním před rozmary počasí.

Efektivní a přitom vcelku levný

Většina novějších osobních vozů není zas tak levná, abyste si mohli dovolit riskovat jejich poškození. Během řízení to znamená dbát na zvýšenou opatrnost, ale to je pro většinu řidičů samo sebou. Přeci jen, jde i o jejich zdraví. Ovšem jakmile se zaparkuje, je to už jiné. Zatím co jste pryč, se mohou na vašem voze vyřídit vandalové, nebo mu dát co proto počasí. Když jste někde mimo domov, jen horko těžko toto dokážete ovlivnit. Doma jste však pány vy a jen vy určujete, jestli bude váš motorový miláček v bezpečí, nebo ho předhodíte vlkům.

Postavte střechu pro své auto

Ideálním úkrytem je garáž. Tu si můžete pořídit i v případě, že nemáte rodinný domek, ale bydlíte klasicky v bytě. Garáže se dají sehnat za relativně slušné peníze, ale i ty nejlevnější pořád stojí řádově vyšší desítky tisíc, spíše ale více. Nechcete-li tak zbytečně utrácet až příliš mnoho, můžete své peníze investovat do něčeho levnějšího, třeba do levného přístřešku na auto.

Je jasné, že garáž z logiky věci nahradit nedokáže. Navíc musíte vlastnit dům, abyste si ho mohli pořídit, ale pořád se jedná o dobrý kup. Na rozdíl od garáže nedisponuje přístřešek čtyřmi stěnami. Často dokonce nemá ani jednu. To se může zdát jako slabina, jelikož je pak vůz zcela odhalen případným zlodějům či pouličním vandalům. Na druhou stranu tak získáte zdarma větrání, které je výhodné hlavně v zimních měsících, kdy jsou silnice plné mokrého slaného sněhu. Vítr dokáže z vašeho vozidla během několika minut odstranit veškerou přebytečnou vodu, takže se do něj nepustí koroze. Velice užitečné.

Střecha pro auto

Staví se snadno

Přístřešky pro auta obvykle mají podobu stavebnice pro dospělé. Samozřejmě, není to žádné lego ale, pokud máte alespoň minimální zkušenosti s kutilstvím, nemělo by vám složení celé konstrukce činit větší problémy. Samozřejmě, že to nejspíše nezvládnete sami, jelikož se nejedná o pár desek, ale docela velkou stavbu. Chce to minimálně jednoho, raději spíše alespoň dva pomocníky.

Publikováno v <a href="https://www.lekosta.cz/deti/" rel="category tag">Děti</a> Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Efektivní a přitom vcelku levný

Dřevo je už po léta tím nejlepším materiálem do domácnosti

Dobrý spánek může ovlivnit celá řada věcí. To, jak se vyspíte, zdaleka nezáleží pouze na kvalitě matrace vašeho lůžka, i když i ta je velice důležitá. Dokonce nezáleží ani pouze na posteli samotné, a to i přes to, že kvalitní postel 120×200 cm od Drevenynabytek-borovicemasiv, je základem dobrého spánku.

Jestliže se vám stává, že vás i po vydatném spánku na pohodlné matraci po ránu často bolí hlava, pak může být problém v kvalitě vybavení vaší ložnice. Třeba v tom, že se z něj do okolí a do ovzduší v pokoji uvolňují nežádoucí škodliviny. Může to být ledacos od formaldehydu z dřevotřísky, až po ftaláty z PVC. Pakliže se chcete podobným rizikovým látkám pro vaše zdraví vyhnout, uděláte nejlépe, když si do ložnice, dětského pokoje anebo na jiné místo, kde spíte, pustíte pouze zdravotně nezávadné přírodní materiály.

pillows-820149_640

Jeden z nich se vám docela nabízí. Univerzálním a vysoce kvalitním materiálem, který oceníte v celé vaší domácnosti, je jistě dřevo. Samozřejmě, že pouze to masivní! Z něj si můžete domů pořídit jakýkoli druh nábytku, ale také jiné vybavení, například podlahové krytiny.

Máte pocit, že masivní dřevo je drahé? Je pravda, že se nejedná o ten nejlevnější materiál, ale jedná se o materiál, který vám nabízí nejlepší poměr ceny a kvality. Navíc, masivní dřevo rozhodně nemusí být drahé. Jeho výsledná cena závisí především na tom, jaký druh dřeviny si vyberete. Na trhu je k dispozici široká škála možností od levných českých jehličnanů, až po drahá tropická dřeva. A věřte tomu, že rozdíl mezi nimi spočívá jen ve vzhledu a v tvrdosti materiálu. Pokud jde o kvalitu, ta bude v každém případě prvotřídní.

texture-2119287_640

Pro všechny, kdo hledají ten nejlepší poměr ceny a kvality a příznivou cenu dřevěného masivního dřeva, je zde borovice. Borovicové dřevo je kvalitní český materiál, který je krásný na pohled, velmi odolný, a skvěle zapadne do každého interiéru.

Publikováno v <a href="https://www.lekosta.cz/deti/" rel="category tag">Děti</a> Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dřevo je už po léta tím nejlepším materiálem do domácnosti

MBTI / Teorie typů: test osobnosti pro vás i vaše dítě

Trendem současné doby je sebepoznávání a všeobecný rozvoj soft skills. Ať už vás tato témata zajímají nebo ne, znát sebe sama je poučné a velmi přínosné. Můžete pochopit, jak nahlížíte na svět, jakým způsobem byste měli pracovat nebo odpočívat. Kromě sebe máte ale šanci pochopit i jednání ostatních, což bývá mnohdy docela náročné. Stejně to platí i u dětí – zdá se vám vaše dítko příliš zadumané, neposedné či lítostivé? Dokážete-li určit jeho osobnostní typ, můžete mu začít opravdu rozumět a pochopit, proč dělá věci, které vám tak úspěšně brnkají na nervy.
Jak se ale v množství testů a typologií osobnosti vyznat?
Dítě s bublifukem
Největší zákeřností, kterou testy nejsou schopny podchytit, je naše nahlížení sebe sama. Typickým příkladem je obecné podceňování introvertů. Považujete-li například (i když třeba jen podvědomě) introverzi za znevýhodnění, můžete se podvědomě snažit, abyste z testu vyšli jako extraverti. Obdobně si o sobě můžete myslet spoustu dalších věcí, které vám někdo řekl, byly vám opakovány od dětství nebo souvisí se stereotypy vašeho zaměstnání. Postupem času jste mohli tyto naučené rysy osobnosti přijmout za své, a jakékoli testy vám proto budou vycházet podle takového přesvědčení. 
Barevné otazníky
Jednou z komplexních a celosvětově uznávaných je typologie známá pod zkratkou MBTI, která vychází z poznatků švýcarského psychologa Carla G. Junga. Pokud se zvládnete opravdu upřímně zamyslet nad svou osobností, zkuste si test. Nezapomínejte ale, že se stále jedná o zjednodušený test a v každém případě je lepší a spolehlivější, pokud této typologii porozumíte. Pomůže studování textů v odkazu a další internetové stránky.
Začněte určitě u sebe a poté se pokuste poznat i nastavení vašeho dítěte. Nevadí přeci, že jste každý jiný, záleží na tom, abyste chápali jeho vnímání světa. Pokud se do toho chcete opravdu pustit a poznat své dítě, důrazně doporučujeme návštěvu odborníka na téma MBTI (v ČR také jako tzv. Teorie typů). Přejeme hodně štěstí při určování a trpělivost s malým neposedou!

Publikováno v <a href="https://www.lekosta.cz/deti/" rel="category tag">Děti</a> Komentáře nejsou povolené u textu s názvem MBTI / Teorie typů: test osobnosti pro vás i vaše dítě

Ani psa, ani kočku? Pořiďte dětem králíka

Chov králíků jako domácích mazlíčků v poslední době nabývá na popularitě. Zatímco v dřívějších dobách byli chováni především na maso, jsou dnes králíci především ve své zakrslé formě často bráni jako platní členové rodiny. A přestože se zvířátko zdá mnohem méně náročné než takový pes nebo kočka, má jeho chov také řadu úskalí.
Králíci nejsou hlodavci. Liší se od nich úplně jiným uspořádáním i konstrukcí chrupu, proto by neměli být za hlodavce považováni. Při chovu králíku jsou stravovací zásady celkově nesmírně důležité…
krmení králíčků

  • Králíci by vždy měli mít k dispozici dostatek sena a pitné vody. Ke správné funkci gastrointestinálního traktu totiž králíci potřebují dostatek vlákniny, který jim právě seno může poskytnout.
  • Dobré přilepšení představuje zejména v letním období zelené krmení. Nabídnout můžete králíkům obyčejná stébla trávy, pochutnají si ale i na listech pampelišky, vojtěšce nebo jeteli.
  • Pokud chcete stravu řešit jednodušeji, můžete vsadit na kvalitní granule. Je ale nutné vyhnout se výrobkům, které obsahují vysoké množství obilnin a tučných semen, po kterých můžou králíčci tloustnout.
  • Jak už je zmíněno výše, není dobré podávat krmení s vysokým obsahem cukru a tuku. Omezte tedy příjem ořechů, ovoce a zrnin, a nahraďte je raději kvalitním senem.

černý ušák
Další péče o králíčka už je jednodušší a nabízí řadu možností. Můžete jej chovat v kleci v bytě, stále častější jsou ale mezi chovateli i procházky s králíčky. S nimi ale souvisí i očkování. Svého mazlíčka byste vakcínami měli chránit především proti myxomatóze a králičí moru. Mezi další běžný veterinární úkon u králíků bezesporu patří stříhání přerostlých drápů, které ale s trochou sebevzdělání a šikovnosti můžete zvládnout i sami doma. Veterináře naopak nemusíte volat, pokud králíka přistihnete při koprofágii, neboli pojídání výkalů, které je u nich normální.

Publikováno v <a href="https://www.lekosta.cz/deti/" rel="category tag">Děti</a> Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ani psa, ani kočku? Pořiďte dětem králíka