Nechte si pomoct od bytových architektů

Stavit dům nebo ho rekonstruovat vyžaduje nejen spoustu financí, ale také spoustu představivosti toho, jak chceme aby finální výsledek vypadal. Na internetu každý hledá inspiraci vybavení pokojů, rozvržení nábytku nebo barvy, do kterých chce celý vzhled domu nebo bytu sladit. Někomu stačí pouze tyto fotky a je mu jasné co chce, kam dá jaký nábytek a zda bude byt ladit do industriálních tónů nebo spíše boho stylu. Někdo ale takovou představivost nemá, pak je mnohem snazší zavolat si na pomoc odborníky, se kterými může vše prodiskutovat. Nejlepší je se s nimi ale poradit ještě úplně předtím, než začnete stavit nebo rekonstruovat, protože vás může upozornit na různé nedostatky, které by vás samotné ani nenapadli.

bytový architekt

Bytový architekt vám pomůže nejen s celkovým vzhledem místností a tím, kam máte dát stůl a kde se bude více vyjímat pohovka. Taky vám ale ukáže celkový pohled na bydlení a na to, co by na rozdíl od vás udělal jinak, abyste se ve svém domově cítili příjemně a využili ho na 100 %. Poradí, pomůže a vy si budete moci snáze představit svůj vysněný domov. Bytový architekt Bydesign.cz vám vytvoří vizualizaci toho, jak by vaše bydlení mohlo vypadat. Plně zohlední vaše přání a preference a zrealizuje vám domov dle vašeho přání.

bytový design

Nebojte se říct si o pomoc profesionálům. Každý rekonstrukce i stavba bydlení něco stojí a je důležité, abyste konečného výsledku nelitovali. Přece jenom v tom budete bydlet a je potřeba cítit se u sebe doma pohodlně a dobře. Navíc každá vaše návštěva bude unešená z toho, jak máte vše do detailu promyšlené a jak skvěle váš domov vypadá. Pokud nemáte tedy cit pro design a chybí vám schopnost sladit věci dohromady, řekněte si o pomoc. Bytový architekti vám pomůžou udělat ze svého domu a bytu domov, do kterého se budete vždy těšit, ať už budete kdekoliv.

Publikováno v <a href="https://www.lekosta.cz/dum/" rel="category tag">Dům</a> Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Nechte si pomoct od bytových architektů

Vlastní bydlení v mobilním domě

Mladí lidé v České republice jsou ve velice špatné situaci, co se týká bydlení. Vláda České republiky dohnala nemovitosti na takovou úroveň, že si je mohou koupit buď oni, nebo pouze velmi bohatí lidé. Pro průměrné lidi zde zbydou zříceniny, které se nevyplatí kupovat, nebo celoživotní bydlení v pokojíčku u rodičů. Další volbou je pronájem, za který však budete měsíčně vyhazovat takové peníze, že se nevyplatí. Navíc, pokud jste sami a ne v páru, tak na pronájem můžete zapomenout, pokud nechcete, jíst pouze strouhanku. Nejlepším možným řešením je koupit kus půdy a postavit tam mobilní dům.

mobilheim praha

Mobilheim Praha, je společnost, která Vám poskytne mobilní dům za perfektní peníze. V jejich sortimentu najdete použité i nové domy, které jsou nově na trhu. Ty si můžete zarezervovat předem a čekat na jejich dodání. Mezi velké výhody patří to, že mobilní domy jsou plně vybavené a neutratíte tak žádné peníze za vybavení. Na jejich skladě najdete až 300 mobilních domů a to v různých provedeních. Mobilní domy se dělí na sezónní a celoroční a bude jen na Vás, za jakým účelem je chcete využít. Samozřejmostí je u této společnosti dovoz domů, až na předem určené místo a také kompletní usazení. Tudíž nebudete mít žádnou práci s úpravou pozemku a dalšími věcmi.

mobilheim praha

NA jejich stránkách se můžete podívat na všechny nabízené mobilní domy. Je u nich spousta fotografií a to jak z venku domu, tak uvnitř. Pokud by Vám i tak fotografie nestačili, tak se můžete zajet podívat na dům osobně. Jejich pobočky najdete v Praze, v Hradci Králové a také v Brně. U každého domu je napsáno, kde je daný dům umístěný a na jaké pobočce ho najdete. U každého domu jsou také napsány rozměry a užitková plocha.

Pokud tedy chcete levné bydlení a nevíte, kde ho najít, tak se zkuste zaměřit na mobilní domy. Rozhodně se Vám zalíbí a jeden z nich si koupíte.

Publikováno v <a href="https://www.lekosta.cz/dum/" rel="category tag">Dům</a> Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vlastní bydlení v mobilním domě

Mobilní domy vás ohromí!

Žijeme v době, kdy to pomalu začíná vypadat, že se blíží další ekonomické krize. Lidé přicházejí o práci. Ti, co stále pracují, mají často sníženou výplatu. Přitom ceny nemovitostí stále neklesají! Ba naopak, se drží na své tří ceně – některé z nich mají dokonce tendenci cenově stále růst.

Pokud si tedy přejete vlastní dům se zahranou, už jste pravděpodobně přišli na to, že si jej mohou dovolit jen ti nejbohatší. Pokud tedy nemáte našetřené miliony, nebo jste něco nezdědili, máte pravděpodobně smůlu. Cena jednoho menšího domu se zahradou, se může vyšplhat až k několika milionům Korun!

chata u lesa

Rozhodnete-li se přeci jen do této investice jít, riskujete hodně – obzvláště v dnešní době, kdy je ekonomická situace nejistá. Jestli jste se tedy rozhodli, že to riskovat určitě nechcete, máme tu pro vás tip na jednu variantu, díky které byste z tohoto začarovaného kruhu mohli utéct!

Ptáte se, oč jde? Už jste někdy slyšeli o mobilních dome? Mobilní domy nové seženete již od jednoho milionu Korun! Ano, čtete správně. Vlastní bydlení můžete mít doslova za pár Korun. Pokud tomuto druhu obydlí nevěříte, přesvědčíme vás, proč do něj jít!

bílí dům

První a asi tou největší výhodou je již zmíněná nízká pořizovací cena. Za tak nízkou cenu získáte moderně zařízený dům, již s hotovou kuchyňskou linkou a koupelnou – rozvody elektřiny a vody jsou samozřejmostí. Samozřejmostí je i kvalitní zateplení. Nemusíte se tak bát domy obývat i v zimě.

Když k těmto všem výhodám navíc přičtete fakt, že se jedná o stavbu, na kterou nepotřebujete stavební povolení, určitě již jiný dům chtít nebudete! No není to zkrátka skvělé? Koupíte si dům, který nemusí stát na stavebním pozemku, ale stačí mu klasická orná půda – ano i zde ušetříte nemalé peníze! Navíc nemusíte běhat po úřadech a vyřizovat nesmyslné papíry a povolení. Zkrátka, jedná se o perfektní dům!

Publikováno v <a href="https://www.lekosta.cz/dum/" rel="category tag">Dům</a> Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Mobilní domy vás ohromí!

Dům je naše vizitka

Když už ho tedy jednou postavíme, koupíme, rekonstruujeme měli bychom dbát také na jeho pravidelnou údržbu. Nic nevydrží věčně, a to že jsme před dvaceti roky natřeli plot u zahrady nutně neznamená, že už si ho nemusíme nikdy všimnout. Doba se podstatně změnila a trh nabízí mnoho výrobků, zařízení, potřeb a pomůcek, co nám při troše šikovnosti pomohou se starostí o naše obydlí. Celé obchodní řetězce se věnují nabídce právě pro obydlí a zahrady. Nabízejí všechno, vnitřním nábytkem počínaje, přes venkovní vybavení až stavebními materiály konče.

rustikální ložnice

Zakoupili jste starší obydlí a čeká ho rekonstrukce? Pak to rozhodně nebude žádná legrace! To, co se na začátku jeví, jako řešitelná oprava, může ve finále vyznít úplně jinak! Až když samotné práce započnou, postupně zjišťujete, co jste na první pohled vůbec neviděli. Staré rozvody elektřiny, trubky na vodu zpola „zarostlé“ vodním kamenem a odpady? Bez komentáře. Po oklepání vnitřních zdí je Vám předem jasné, že alespoň metr od země musíte použít asanační omítku, pokud rovnou nebude nutné podřezání zdí a instalace izolací kvůli vlhkosti. A okna? Ke starším nemovitostem se zrovna plastové typy moc nehodí a dřevěná nebývají zrovna v příznivých cenových relacích. Zkrátka počítejte s faktem, že cenový rozpočet platný na začátku, se v průběhu rekonstrukce mění a na konci? Však sami uvidíte! A pokud budete trvat na skutečnosti, aby stavební firma rozpočet za každou cenu dodržela? Dodrží, ale jak? Opravy provede rychle, nekvalitně a za použití nejlevnějších materiálů.
jídelní kout

Jste zručný kutil? Pak si můžete do určité míry vystačit i vlastními silami při drobných údržbářských úkonech. Ale jsou mantinely, za které se nevyplatí jít. Odborné práce přenechejte vždy odborným firmám! Vědí, co dělají, znají svou práci a máte jistotu. Prostě vyrobit poličku ano, ale svázat nový krov, nebo vyměnit elektroinstalaci, není pro každého!

Publikováno v <a href="https://www.lekosta.cz/dum/" rel="category tag">Dům</a> Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dům je naše vizitka

Jak připravit dům na zimu

Lidé si dost často neuvědomují, že dům je investice, o kterou musíme pečovat neustále. Sice to zabírá čas a mnohdy to stojí velké peníze, ale když se člověk náležitě stará, vyplatí se to. Může tak svému domu prodloužit životnost o pěknou řádku let. Podzim je výborný čas, kdy začít přemýšlet o údržbě domu a připravit ho na chladné počasí, které bude převládat v následujících několika měsících. Níže naleznete několik věcí, které je třeba udělat, abyste se připravili na zimu a udrželi sebe i váš domov šťastným.
chalupa na samotě
Zkontrolujte systém vytápění
To poslední co chcete je, aby vám bylo v zimě doma zima. Většina topných systémů mají životnost 10-15 let. Proto je důležité si jeho funkčnost včas zkontrolovat. Některé může dobře sloužit i 20 let, ale to jen při správné údržbě. To, které je neudržované vám klidně odejde i po 10 letech služby. Doporučujeme si včas zavolat firmu, která provede kompletní servis, což vám dá jistotu, že tuhle zimu bezpečně prožijete v teple. Pokud servisní společnost nějakou závadu najde, můžete ji vyřešit, ještě než přijde studené počasí a nemusíte se obávat, že v nekrutějších mrazech budete bez topení.
bílá řadovka
Přetřete dřevěná obložení a zkontrolujte těsnění
Pokud máte dům obložený dřevem, je nejvyšší čas obnovit jeho ochranu před vnějšími vlivy. Máte-li doma dřevěnou verandu, či pergolu, je taktéž důležité použít ochranné laky či oleje proto, aby zimu přestály bez úhony. Lepší je zaplatit malou částku za údržbu teď, než po zimě vydat enormní částky na opravy, kterých jste se mohli snadno vyvarovat.
Neměli byste zapomínat ani na kontrolu těsnění kolem oken a dveří. Pokud máte plastová okna, zavolejte specialistu, která vám zkontroluje, zda správně dovírají a těsní tak jak mají.
Vyčistěte komín a připravte dřevo
Topíte-li doma dřevem nebo máte rádi večerní pohodu u krbových kamen, zkontrolujte, zda není váš komín ucpaný. Dnes se již prodávají přípravky na domácí čistění komínů. Někdy stačí k jeho údržbě jen toto. Pokud je ovšem komín hodně zanešený, je lepší zajistit si jeho odborné čištění a revizi.
Abyste oheň v kamnech vůbec rozdělali, potřebujete to hlavní. Palivové dřevo. Včas si jej objednejte, nařežte na požadovanou velikost a vyrovnejte na místo, kde bude kryto před deštěm a zároveň co nejblíže po ruce. Tím si zabezpečíte, že bude vaše domácnost vyhřátá po celou zimu.

Publikováno v <a href="https://www.lekosta.cz/dum/" rel="category tag">Dům</a> Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak připravit dům na zimu