Věnujte se tomu, co vás baví

Už jste někdy přemýšleli, jaké by bylo změnit styl a obor celkového vyučení a obor, který by vás dnes opravdu bavil a naplňoval? Je velmi náročné si v mladém a útlém věku vybrat obor a celkově povolání, které bychom chtěli v budoucnu dělat. Už na základní škole si každý člověk má vybrat a určit, co bude chtít v životě děla a následně si na to vybrat svoji střední školu. Bohužel si každé dítě něco vybrat musí a následně nastupuje na školu, kterou si v tak mladém věku vybere. Od mala nám většina lidí říká, že vzdělání je velmi důležité, a proto se každé dítě snaží vybrat nějakou dobrou školu, díky které by si následně našli dobrou práci a zajistili si kvalitní a spokojenou budoucnost.

knihy

Občas se právě takovým dětem stane, že si vyberou školu buď takovou, jakou jim vybrali rodiče nebo prostě jen nastoupí na nějakou školu a moc o tom nepřemýšlejí. Po vystudování zjišťují, že jim celkový obor nevyhovuje a že pracovat v daném oboru pro ně není to, co si vysnili. Jak si ale zajisti jinou práci a netrápit se v oboru, který nám nic neříká?

učitel

Rozhodně pokračovat ve vzdělávání! Je úplně jedno, zda si uvědomíte, že jste si nevybrali ideální obor hned po dostudování nebo zda vám to dojde až v pozdějším věku. Nikdy není pozdě začít studovat přesně to, co by vám nejvíce vyhovovalo a co by vás dělalo opravdu šťastné. Můžete se zaměřit v jakémkoli věku přesně na to, co by vás naplňovalo. Vzdělání totiž nemusí nutně znamenat titul. Můžete se zaměřit například na kvalitní kurzy, díky kterým se za kratší chvíli naučíte vše, co do daného oboru potřebujete vědět. Dále se můžete zdokonalovat nejrůznějšími knihami a dopřát si tak kvalitní zaměstnání, po kterém jste vždy toužili. Nevzdávejte žádné vzdělávání a učte se v každém věku ať už jde opravdu o cokoli a ať už se chcete zdokonalit v jakémkoli oboru.

Publikováno v <a href="https://www.lekosta.cz/vzdelani/" rel="category tag">Vzdělání</a> Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Věnujte se tomu, co vás baví

Jak lépe rozumět angličtině

Porozumění mluvené angličtině je naprostý základ, na kterém lze dále stavět své jazykové dovednosti. Již ve škole se porozumění mluvenému slovu, ve formě tak zvaných „listeningů“, trénuje a je součástí důležitých zkoušek nejen mezi ročníky, ale například i maturity z angličtiny. Přesto nám tyto cvičení pro úplné porozumění angličtině zpravidla nestačí a musíme jít svým vysněným dovednostem naproti.

anglický jazyk

Představíme Vám metodu, jakou své schopnosti spolehlivě zlepšíte a vysvětlíme Vám její jednotlivé kroky.

1.      Najděte si video

Prvním krokem je, najít si video, na kterém budete trénovat. Pro začátek doporučujeme nějaké vzdělávací, či dokumentární videa, v kterých se mluví spisovnou, formální a britskou angličtinou.
porozumění mluvenému slovu

2.      První poslech

Prvním krokem samotného cvičení je poslech celého videa. Poslechněte si celé video jednou, nebo vícekrát.

3.      Transkript

Po tom, co si video poslechnete a seznámíte se s ním, se chopte pera a papíru. Pusťte video znovu od začátku, ale tentokrát nechte prst na tlačítku pauzy. Po prvních pár větách video zastavte a pokuste se přepisovat text, který slyšíte. Pokud nějaké části nerozumíte, přeskočte ji a pokračujte dál.

4.      Chybějící části

V poslední části cvičení budete doplňovat chybějící místa. Pokud Vám nějaká část transkriptu chybí, zkuste si danou pasáž přehrát znovu. Pouštějte si danou část videa znovu a znovu, dokud jí neporozumíte. Pokud se Vám nepodařilo porozumět zkuste to ještě jednou, ale zpomalte rychlost videa. To by Vám mělo pomoci chytit i napůl polknutá, nebo nezřetelná slovíčka. Pokud stále nerozumíte, využijte automatické anglické titulky k videu, podle kterých také na konci celý transkript zkontrolujete. Automatické titulky nemusí být vždy správné, ale u jednoduchých a spisovných videí, které pro toto cvičení budete vybírat, je velká pravděpodobnost, že budou správné.

Přejeme hodně štěstí na Vaší cestě za lepší angličtinou!


Publikováno v <a href="https://www.lekosta.cz/vzdelani/" rel="category tag">Vzdělání</a> Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak lépe rozumět angličtině

Problémy, které mohou potkat děti ve škole

Školou si musel a musí projít každý z nás, jejími výhodami i nevýhodami. Dnešní školy se však dost liší od těch, do kterých chodili rodiče dnešních školáků. Na děti čeká spousta nástrah a problémů, které je mohou, ale také nemusí potkat. Jaké to jsou?
Je spousta problémů, které děti potrápí během školní docházky. Některé jsou z těch menších, jiné jsou spíše větší a některé mohou být až fatální. Jaký problém může děti potkat a který z nich je opravdu vážný?
děti kreslí
Šikana
Neustále skloňované téma, se šikanou se totiž potká opravdu spousta dětí. Šikana se nachází na většině škol v republice, ve větší či menší míře. Šikana může být mezi dětmi ve třídě i mezi třídami. Opravdu závažné je, pokud se na šikanu nepřijde hned a ta trvá dlouho. Mnohdy se na ni přijde, až už není cesty zpět a dítě je nenávratně poznamenáno krutostí. Se šikanou se dá bojovat, avšak chce to správný přístup školy i rodičů, kteří musí spolupracovat.
kreslení pastelkami
Špatný učitel
Učitelé nejsou pouze dobří ale i ti druzí. Pokud dítě natrefí na špatného učitele, který si na něj třeba i zasedne, pak se může tato situace stát velkým problémem. Dítě totiž proti kantorovi nemůže téměř nijak bojovat. Mnohdy totiž ani u rodičů nenajdou pochopení, a když ano tak mnohdy stejně řešení není. Výměna učitele je totiž problém a změna školy je až nejzazší možnost, dítě tím totiž ztratí své kamarády ze stávající školy.
plačící dítě
Příliš velké nároky
Jsou školy, kde si děti nosí jednu až dvě domácí úlohy denně a jsou školy, kde jich mají třeba šest. Děti mohou být unavené a učení se nabaluje natolik, že jsou z množství učiva a úkolů zoufalé. Nezbývá čas na hru, na koníčky a mnohdy ani na rodinný život. Děti tato situace mnohdy opravdu ubíjí. Řešení také není jednoduché, školy za svými učiteli většinou stojí a chtějí, aby děti úkoly plnily. Řešením může být promluva s daným učitelem, či s ředitelem školy o nárocích na žáky.

Publikováno v <a href="https://www.lekosta.cz/vzdelani/" rel="category tag">Vzdělání</a> Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Problémy, které mohou potkat děti ve škole