Jsou Češi kulturní barbaři?

Zkuste si sami sáhnout do svědomí, kdy jste naposledy navštívili nějakou kulturní akci nebo památku. Většina si bohužel nevzpomene nejen na den, ale ani na to o co se jednalo, protože to bylo dávno. V horším případě je to nezajímalo a byly zde dovlečení přes jejich nechuť manželem nebo manželkou. Poté se může stát, že na divadelním představení slyšíte chrápot. A co je toho vlastně příčina? V mnoho případech se jedná o hekticky vedený život z práce domů, starost o rodinu a vyčerpáním padnout do lužka. A na nějakou kulturu není ani pomyšlení. Dělá to z nás kulturní barbary?  Velký vliv na kulturní zážitek a vzdělání má také cena vstupného a roční období. Češi jsou ochotní za kulturní zážitek utratit maximálně 200 korun českých. Také v létě jsou Češi více aktivní a nejčastěji navštěvují různé hrady a zámky.
 skleněná pyramida

Je pro nás kultura důležitá?

 
Jednoznačná odpověď zní určitě ano. Existuje totiž mnoho definicí, co je vlastně kultura, ale laicky řečeno je to kreativní činnost, kterou zahrnujeme celý náš život. A tato činnost nás nejen obohacuje, ale hlavně vzdělává a díky ní i můžeme poznávat naše předky. Proto bychom se měli ke kultuře stavět svědomitě a to hlavně i vůči našim dětem, které v dnešní době znají hlavně tablety a počítače. Takový výlet za kulturou může být příjemným zpestřením pro celou rodinu.
 baletka a tanečník

V každém ročním období se dá zažít kulturní zážitek

 
Ano, v každém ročním období se dá zažít nějaký zajímavý kulturní zážitek. Zeptejte se ve svém okolí na zajímavou akci. Pokud si, ale nevíte rady, stačí si najít na internetu vhodné stránky, které na Vás vychrlí spousty akcí i třeba dle regionů. A vy můžete pouze vybírat, zde vyrazíte s celou rodinou nebo přítelem či přítelkyní do divadla, na ples, zajímavý koncert, přednášku nebo třeba do jeskyně, hradu či zámku. A možností máte mnohem více.

This entry was posted in Nezařazené and tagged . Bookmark the permalink.