Odbory, peníze a krásná budoucnost

Ve Francii se pořádají demonstrace odborů proto, protože firma přidala málo. U nás se stávkuje leda tehdy, pokud zaměstnavatel začne holit zaměstnancům hlavy. Smutná realita postsocialistického státu, kdy je valná většina obyvatelstva „okrádána“ – za poctivou práci, kterou odvedou stejně dobře, ne-li líp jak v zahraničí, dostávají klidně čtyřikrát menší plat než v zahraničí. A to není jenom realita velkých automobilek, to je zkrátka fakt, který je všudypřítomný. Jsou tu sice „zářné“ příklady, ale hned vám ukážeme, proč tomu tak je a čemu se vděčí za takový úspěch.
stávka zaměstnanců

Zázrak Mladé Boleslavi

Automobilka v Mladé Boleslavi a několik desítek tisíc každý měsíc – to je sen každého, kdo si chce pořádně vydělat a není mu lhostejné, kde tráví svůj čas a je klidně ochoten se za dobrou prací přestěhovat. Přesně pro tyto případy se Mladá Boleslav rozrůstá čím dál víc a víc, tamní zaměstnanci však nevděčí velkou mzdu politikům, Andrejkovi ani ekonomické situaci, ale odborům. Odbory jsou magické slovo, které u nás v republice sice všichni známe, nikdo se jej ale neodváží vyslovit nahlas.
modrá čepice
Podívejte se k některým českým firmám, kde platí patnáct tisíc čistého, zdali tam jsou nějaké odbory a hned vám vysvitne, že sic odbory jsou, ale členem je jen pár lidí z vyššího vedení. Proč? Aby se to mělo všechno pod kontrolou a běda, jak nějaký dělník vstoupí do odborů. Zatímco Francouzi stávkují kvůli přidané stovce, namísto pěti stovek, tak český dělník se bojí, aby náhodou nebyl vyražen a namísto, aby se skutečně čeští lidé spojili, raději šepotají, pomlouvají a nadávají. Smutná realita, která však ovoce nepřinese.
mince nad dlaní
Automobilka v Mladé Boleslavi, mnoha tisícová firma, má také stejně obrovské odbory, kde se o své platy PEROU. Na rozdíl od mnohých lidí, kteří jsou příliš navyklí socialistickému „nevystrkování růžků, nebo přes ně dostaneš“. A to není dobře. Je nutné si uvědomit, že to nejsou politici, kteří spasí mzdovou realitu v České republice, ale především sami zaměstnanci – dokud si tohle neuvědomí, tak není vůbec co řešit a dobře nám tak.

This entry was posted in Nezařazené and tagged . Bookmark the permalink.