Podnikatelský úvěr známý jako hypotéka bez registru

V dnešní době se můžete setkat na trhu jak s „obyčejnými“ bankami, jejich principy a fungování jsou jistě každému z nás zřejmé, ale na druhou stranu je zde ještě několik dalších hráčů na hřišti a těmi dalšími hráči jsou právě nebankovní instituce, čili se jedná o soukromé společnosti.

Hřiště je tak velké nebo spíše tak „malé“, jaké jsou podmínky. Ty tvoří alfu a omegu celé podstaty věci. Banky se snaží klienty nalákat na svou důležitost, zatímco soukromé společnosti si toho více „dovolí“, protože to jde na jejich triko, takže proto například mohou poskytnout i hypotéku bez registru.

platební karty

Právě pod tímto názvem se však neskrývá žádný běžný spotřebitelský úvěr, který byste si mohli vzít například na stavbu domu nebo na rekonstrukci obydlí. To by platilo v případě běžného spotřebitelského úvěru, kterým by mohla být i hypotéka, čili možnost, že byste ručili nemovitostí.

Zde se setkáváme s podnikatelským úvěrem a musíme znát jeho pravidla. Každému je jasné, že podnikatelský úvěr si mohou půjčit pouze podnikatelé, živnostníci nebo firmy. Bez toho to bohužel nejde. A proč ten název? Jak jsme si řekli, tak nebankovní společnosti jsou poměrně tolerantní ke svým klientům, každý chápe, že o ně nechtějí přijít a tak přišly na metodu, že mohou půjčit lidem peníze, například i v rámci hypotéky, kdy ručíte nemovitostí, kterou dáte takzvaně do zástavy a díky tomu získáte ještě nižší úrok než u obyčejné půjčky, ale i za předpokladu, že mají záznam v registru.

mince

Záznamy se totiž z registrů mažou až po několika letech a je pravdou, že někteří lidé mají buďto starší záznam nebo se jedná o nějakou drobnost, nad kterou by se dalo přimhouřit oko. Jenomže banka vám nikdy oko nepřimhouří a tak jsou zde soukromé společnosti se svým úvěrem, které má obdobné podmínky, jaké byste v podstatě získali v bance. Dlouhá doba splatnosti a nízká splátka je samozřejmostí, stejně tak jako mnohá další pozitiva.