Tipy, díky kterým bude výběr šatní skříně hračka

Šatní skříň nechybí téměř v žádné domácnosti. Coby úložný prostor nám nabízí dostatek místa pro naše oblečení, lůžkoviny nebo bytový textil. Při výběru klademe velký důraz na materiál, rozměry, vnitřní vybavení nebo třeba kvalitu zpracování. Zkrátka vybrat kvalitní šatní skříň může být tak trochu oříšek. Jak tedy takovou šatí skříň vybrat, aby nám dobře a dlouho sloužila?

Kam jí postavíme?

Do obchodu s nábytek už mnohdy vstupujeme s představou, jak by naše vysněná šatní skříň měla vypadat. Doma už máme vybrané místo, kde se bude dobře vyjímat a v hlavě rozměry, které by měla naše šatní skříň mít. Ideální variantou jsou samozřejmě vestavěné skříně na míru, ovšem ty zrovna nepatří mezi nejlevnější kusy nábytku.

šatní skříň

Ačkoliv šatní skříň je mnohdy doménou ložnice, šatny nebo dětského pokoje, ne vždy je nutné toto pravidlo dodržovat. Mnohdy je ložnice na takovou skříň příliš malá, šatní skříň v takovém případě můžeme umístit třeba do předsíně nebo chodby.

Důmyslné vnitřní uspořádání

zavěšené oblečení

Někomu vyhovují police, jiný zase své oblečení nejraději ukládá na závěsný systém ve skříni. Ideální je zvolit kompromis, police spojené s prostorem pro zavěšení oblečení, zásuvky a koše na prádlo. Vnitřní uspořádání šatních skříní je už dnes velmi důmyslně řešeno a do jisté míry si ho můžete uspořádat dle potřeb.

Otevírání šatní skříně

V základní variantě je šatní skříň vybavena otevíracími dveřmi, v menších prostorech však tento princip otevírání může být problém. V prostorech, kde není dostatek místa pro běžné otevírání dveří, je vhodné vsadit na dveře posuvné. Ty zabírají minimum prostoru a nabízí podobný komfort otevírání. V takovém případě je však potřeba počítat s tím, že při otevření dveří budete mít vždy přístup pouze k polovině vnitřního prostoru šatní skříně. Je tedy jen na vás a na dispozici místnosti, pro jakou variantu se rozhodnete.