Způsob, jak se zchladit na zahradě

Máte-li vlastní zahradu, případně dvorek a rádi byste si vytvořili venkovní koupání, není to dnes žádný problém ani pro jedince, kteří mají hluboko do kapsy.

Způsob, jak se zchladit na zahradě

Stále více lidí prahne po svém vlastním bazénu. Není se co divit. Léta u nás bývají podobně horká jako v krajinách, kde běžně vládnou tropy, takže každý způsob ochlazení se rozhodně hodí. Bazén samotný však je docela drahý, tedy pokud vám nebude stačit dnes již nadzemní klasika. Ta sice není na první pohled nic moc a koupat se v tom moc nedá, ale chcete-li něco levné, kde se budete moci krásně zchladit, je to docela dobrá varianta. Nejmenší verze se dají sehnat i za něco více než deset tisíc, což dnes nejsou žádné velké peníze.

Dopadající kapky

Bazén samotný však bude stát mnohem více. Cena nadzemních verzí sice může být docela nízká, ale je potřeba se o něj i adekvátně starat, a to stojí peníze. A často nemalé. Potřebujete nejen dezinfekční prostředky, které se vám postarají o čistou vodu, ale zároveň i speciální vysavače a nejspíše se vám budou hodit i doplňky typu schůdky či bazénová plachta. Když to sečtete kolem a kolem, rozhodně to pro vás nebude za pakatel.

Vhodná alternativa

V případě, že se nechcete ve vodě válet hodiny a stačí vám opravdu se jednou za čas trochu na dvorku zchladit, nebudete potřebovat bazén, ale bohatě vám postačí solární sprcha Chlorito. Není to sice nic honosného, s čím se budete moci chlubit sousedům, ale jedná se o docela levnou, a hlavně vysoce užitečnou sprchu, díky které se budete moci opláchnout kdykoliv budete potřebovat. Po práci na zahradě nebo třeba i po lenošení na sluníčku.

Vodní kapky

Při správné výběru se však nemusí jednat pouze o užitečný doplněk, ale rovněž i o dekorační záležitost, která může dodat zahradě další rozměr. Sprchy jsou docela malé, ale i tak mohou fungovat jako jakýsi šperk, který dokážete ocenit i z estetického hlediska. Navíc se nejedná o záležitost, která by žrala další peníze. Stačí v podstatě jen doplňovat vodu do zásobníku, což je jen nicotná položka. Vše ostatní je zdarma, včetně energie, kterým je celý mechanismus poháněn.