Cestovní pojištění

Ať už jedete na dovolenou k moři nebo se vydáte do zahraničí na aktivní dovolenou do hor, jednu věc byste měli mít společnou, a to je cestovní pojištění, které bude přesně nastavené na činnosti, které chcete na své dovolené provozovat.

Být dobře pojištěný na zahraniční dovolenou vám může ušetřit značný peníz. Ono stačí, abyste byli kousek za hranicemi na Slovensku, třeba v Nízkých Tatrách, a pokud se vám stane úraz a bude muset pro vás přiletět vrtulník, bez řádného pojištění to bude pěkně drahá dovolená.

Další zdravotní problém, který se vám v dnešní době může přihodit je, že v cizině onemocníte covidem. Dnes už není problém nemoc samotná, ale pokud budete mnít horší průběh a budete muset zůstat v místní nemocnici na dýchacím přístroji, zatímco vaše letadlo už odletí s ostatními účastníky zájezdu domů, opět se vám dovolená značně prodraží.

vrtulník

Cestovní pojištění není žádná velká finanční položka, která by vám prodražila cenu za dovolenou, ale jednoznačně vám ušetří spoustu peněz, které byste museli zaplatit za ošetření v zahraničí. V rámci pojištění může být také zaplacení zpáteční cesty.

Zdravotní pojištění máme v rámci republiky všichni, ale pokud překročíte hranici, je jen na vás, zdali se necháte pojistit, nebo risknete, že v případě úrazu budete vše hradit sami a po příjezdu domů si vezmete nebankovní hypotéku FAHD, protože věřte nebo ne, ale takový úraz na Slovensku nebo v Rakousku v horách, kdy by bylo nutné použít k vaší přepravě vrtulník, to se lehce může i s pobytem v nemocnici dostat na 300.000,- Kč.

úraz

Cestovní pojištění je odstupňováno podle toho, jestli se jdete koupat do moře nebo jestli jdete lozit po skalách. Pojistit si můžete i ztrátu kufrů na letišti nebo zpožděný let.

Utrácíme velké sumy za dovolenou, nezapomínejme k tomu připočítat cenu za cestovní pojištění, které pokryje všechny možné nehody a ztráty.