Ochrana tenisových pomůcek

Stejně jako jakýkoliv jiný nadšenec, který potřebuje k provozování svého koníčku nástroj je i tenis sportem, ke kterému potřebujeme relativně drahé vybavení. Houslista potřebuje housle, jezdci na koních potřebují drahá sedla… Když už si nějakou takovouto pomůcku k provozování koníčku pořídíme, měli bychom se o ni řádně starat.

tenisové rakety a míčky

Tenisové rakety nejsou příliš náchylné na poruchovost. Samozřejmě se po několika letech může stát, že výplet rakety chřadne nebo není tak pružný jak býval. V tom případě si stačí koupit raketu novou, nebo pouze pořídit nový výplet a nechat si u někoho raketu oživit. K tomu abychom zpomalili všechny vlivy, které mají vliv na životnost rakety je třeba řádné zacházení a hlavně pouzdro. Tenisový bag babolat je druh “tašky” ve které můžete nosit i několik raket najednou spolu s míčky a jiným příslušenstvím.

Tento bag zařídí to, aby vaše raketa byla chráněna před vnějšími vlivy a hlavně nárazy, které by mohli raketu odřít nebo poškodit. Nemusíme asi říkat, že bychom neměli nechávat raketu venku při dešti, v zimě nebo na přímém sluníčku. To snad napadne každého hráče tenisu. Měli bychom si dávat pozor na to, abychom s raketou zacházeli s citem. To znamená: neházet ji na zem, nebouchat s ni o zem a tak dále. Každý si za svůj nástroj pro hraní ručí sám. Pokud samozřejmě nemáte nějakou záruku, která by vám mohla pokrýt opravu.

tenisová raketa

Tenisový bag si pořiďte v případě, že na tenisový kurt musíte cestovat, nebo popřípadě raketu přenášet delší vzdálenosti. To jsou právě intervaly, kdy by se mohlo stát, že si ji nechtěně poškodíte. Takže pokud jste zapálený sportovec a víte, že u hraní tenisu ještě nějakou dobu vydržíte, tak si bag určitě pořiďte. Jejich cena není ani příliš tak vysoká. Záleží samozřejmě na kvalitě a značce bagu a způsoby kterými se dá bag nést. Obvykle se nese na ramenou, ale možností je také nosit ho za ucha v ruce. Co je komu pohodlnější.