Dům je naše vizitka

Když už ho tedy jednou postavíme, koupíme, rekonstruujeme měli bychom dbát také na jeho pravidelnou údržbu. Nic nevydrží věčně, a to že jsme před dvaceti roky natřeli plot u zahrady nutně neznamená, že už si ho nemusíme nikdy všimnout. Doba se podstatně změnila a trh nabízí mnoho výrobků, zařízení, potřeb a pomůcek, co nám při troše šikovnosti pomohou se starostí o naše obydlí. Celé obchodní řetězce se věnují nabídce právě pro obydlí a zahrady. Nabízejí všechno, vnitřním nábytkem počínaje, přes venkovní vybavení až stavebními materiály konče.

rustikální ložnice

Zakoupili jste starší obydlí a čeká ho rekonstrukce? Pak to rozhodně nebude žádná legrace! To, co se na začátku jeví, jako řešitelná oprava, může ve finále vyznít úplně jinak! Až když samotné práce započnou, postupně zjišťujete, co jste na první pohled vůbec neviděli. Staré rozvody elektřiny, trubky na vodu zpola „zarostlé“ vodním kamenem a odpady? Bez komentáře. Po oklepání vnitřních zdí je Vám předem jasné, že alespoň metr od země musíte použít asanační omítku, pokud rovnou nebude nutné podřezání zdí a instalace izolací kvůli vlhkosti. A okna? Ke starším nemovitostem se zrovna plastové typy moc nehodí a dřevěná nebývají zrovna v příznivých cenových relacích. Zkrátka počítejte s faktem, že cenový rozpočet platný na začátku, se v průběhu rekonstrukce mění a na konci? Však sami uvidíte! A pokud budete trvat na skutečnosti, aby stavební firma rozpočet za každou cenu dodržela? Dodrží, ale jak? Opravy provede rychle, nekvalitně a za použití nejlevnějších materiálů.
jídelní kout

Jste zručný kutil? Pak si můžete do určité míry vystačit i vlastními silami při drobných údržbářských úkonech. Ale jsou mantinely, za které se nevyplatí jít. Odborné práce přenechejte vždy odborným firmám! Vědí, co dělají, znají svou práci a máte jistotu. Prostě vyrobit poličku ano, ale svázat nový krov, nebo vyměnit elektroinstalaci, není pro každého!