Efektivní a přitom vcelku levný


Chcete, aby byl váš vůz alespoň u vašeho domu v bezpečí? V tom případě byste mu měli pořídit kvalitní úkryt, který ho ochráním před rozmary počasí.

Efektivní a přitom vcelku levný

Většina novějších osobních vozů není zas tak levná, abyste si mohli dovolit riskovat jejich poškození. Během řízení to znamená dbát na zvýšenou opatrnost, ale to je pro většinu řidičů samo sebou. Přeci jen, jde i o jejich zdraví. Ovšem jakmile se zaparkuje, je to už jiné. Zatím co jste pryč, se mohou na vašem voze vyřídit vandalové, nebo mu dát co proto počasí. Když jste někde mimo domov, jen horko těžko toto dokážete ovlivnit. Doma jste však pány vy a jen vy určujete, jestli bude váš motorový miláček v bezpečí, nebo ho předhodíte vlkům.

Postavte střechu pro své auto

Ideálním úkrytem je garáž. Tu si můžete pořídit i v případě, že nemáte rodinný domek, ale bydlíte klasicky v bytě. Garáže se dají sehnat za relativně slušné peníze, ale i ty nejlevnější pořád stojí řádově vyšší desítky tisíc, spíše ale více. Nechcete-li tak zbytečně utrácet až příliš mnoho, můžete své peníze investovat do něčeho levnějšího, třeba do levného přístřešku na auto.

Je jasné, že garáž z logiky věci nahradit nedokáže. Navíc musíte vlastnit dům, abyste si ho mohli pořídit, ale pořád se jedná o dobrý kup. Na rozdíl od garáže nedisponuje přístřešek čtyřmi stěnami. Často dokonce nemá ani jednu. To se může zdát jako slabina, jelikož je pak vůz zcela odhalen případným zlodějům či pouličním vandalům. Na druhou stranu tak získáte zdarma větrání, které je výhodné hlavně v zimních měsících, kdy jsou silnice plné mokrého slaného sněhu. Vítr dokáže z vašeho vozidla během několika minut odstranit veškerou přebytečnou vodu, takže se do něj nepustí koroze. Velice užitečné.

Střecha pro auto

Staví se snadno

Přístřešky pro auta obvykle mají podobu stavebnice pro dospělé. Samozřejmě, není to žádné lego ale, pokud máte alespoň minimální zkušenosti s kutilstvím, nemělo by vám složení celé konstrukce činit větší problémy. Samozřejmě, že to nejspíše nezvládnete sami, jelikož se nejedná o pár desek, ale docela velkou stavbu. Chce to minimálně jednoho, raději spíše alespoň dva pomocníky.