Ubytování v Lednici pro rekreační pobyt i při cestě do Rakouska

Kdo míří na jižní Moravu v rámci letní dovolené, obvykle má zájem poznat vinařskou oblast v okolí Mikulova, anebo si prohlédnout lednický zámek s přilehlým krajinným parkem a nedaleké vrcholky Pálavy. Břeclavsko je díky těmto atraktivním lákadlům oblíbenou turistickou oblastí, která nabízí i sportovní vyžití včetně koupání a rekreace na březích přehrady Nové Mlýny. Je tu krásně za každého počasí a v každé roční době, největší zájem je pochopitelně o ubytování Lednice v hlavní letní sezoně, a kdo má zájem vyhnout se většímu množství návštěvníků, měl by svou dovolenou naplánovat na konec srpna či začátek září.

zámek Lednice

Výhodná je i samotná zeměpisná poloha trojúhelníku Mikulov – Valtice – Lednice, je to blízko autem po dálnici na Slovensko, do Maďarska a pochopitelně i do Rakouska.

Do Rakouska je to jen kousek

Rakousko se stále řadí mezi lidmi v České republice k zemím nejvíce navštěvovaným, podobně jako Německo a Slovensko, a to i přesto, že se po první světové válce prohlubovaly tendence vytvořit samostatný stát, nezávislý na Rakousko-Uherské monarchii. Není nutné k této zemi vzhlížet jako k nějakému vzoru, ale pohlížet na ni lze jako na zdroj mnoha zajímavých památek a přírodních krás. Těmi nejvíce obdivovanými jsou bezesporu Alpy, ale je zde i řada jiných zajímavých míst.

jezero Bergsee v Rakousku

Ubytování Lednice můžete využít jako most či předěl mezi pobytem na území Lednicko-valtického přírodního parku a výletem směřovaným do Rakouska. Doporučit bychom vám mohli směřovat po dálnici D2 do Bratislavy a dále k jezeru a národnímu parku Neusiedler See-Serwinkel. Odtud je velmi pěkný pohled na panorama velehor, kam se můžete vydat po některém dálničním tahu, případně zamířit do Vídně. Zajímavá je i Podunajská cyklostezka, která směřuje podél obou břehů Dunaje, a patří k nejkrásnějším zážitkům v této části Evropy.