Problémy, které mohou potkat děti ve škole

Školou si musel a musí projít každý z nás, jejími výhodami i nevýhodami. Dnešní školy se však dost liší od těch, do kterých chodili rodiče dnešních školáků. Na děti čeká spousta nástrah a problémů, které je mohou, ale také nemusí potkat. Jaké to jsou?
Je spousta problémů, které děti potrápí během školní docházky. Některé jsou z těch menších, jiné jsou spíše větší a některé mohou být až fatální. Jaký problém může děti potkat a který z nich je opravdu vážný?
děti kreslí
Šikana
Neustále skloňované téma, se šikanou se totiž potká opravdu spousta dětí. Šikana se nachází na většině škol v republice, ve větší či menší míře. Šikana může být mezi dětmi ve třídě i mezi třídami. Opravdu závažné je, pokud se na šikanu nepřijde hned a ta trvá dlouho. Mnohdy se na ni přijde, až už není cesty zpět a dítě je nenávratně poznamenáno krutostí. Se šikanou se dá bojovat, avšak chce to správný přístup školy i rodičů, kteří musí spolupracovat.
kreslení pastelkami
Špatný učitel
Učitelé nejsou pouze dobří ale i ti druzí. Pokud dítě natrefí na špatného učitele, který si na něj třeba i zasedne, pak se může tato situace stát velkým problémem. Dítě totiž proti kantorovi nemůže téměř nijak bojovat. Mnohdy totiž ani u rodičů nenajdou pochopení, a když ano tak mnohdy stejně řešení není. Výměna učitele je totiž problém a změna školy je až nejzazší možnost, dítě tím totiž ztratí své kamarády ze stávající školy.
plačící dítě
Příliš velké nároky
Jsou školy, kde si děti nosí jednu až dvě domácí úlohy denně a jsou školy, kde jich mají třeba šest. Děti mohou být unavené a učení se nabaluje natolik, že jsou z množství učiva a úkolů zoufalé. Nezbývá čas na hru, na koníčky a mnohdy ani na rodinný život. Děti tato situace mnohdy opravdu ubíjí. Řešení také není jednoduché, školy za svými učiteli většinou stojí a chtějí, aby děti úkoly plnily. Řešením může být promluva s daným učitelem, či s ředitelem školy o nárocích na žáky.