Zabavte děti v době prázdnin

Prázdniny. Děti se jich nemohou dočkat, a rodiče se nemohou dočkat, až zase skončí. Jenomže už jsou za rohem, a vám nezbývá, než začít vymýšlet aktivity. Každodenní výlety do dětských center by vás nejspíš vyšly draho, stejně tak větší množství táborů. Jak tedy děti zabavit v létě tak, aby to nezruinovalo rozpočet, a dětem zůstaly příjemné zážitky?

Přírodní koupaliště

Ať už doma máte, či nemáte bazén, návštěva koupaliště je prostě poněkud jiným zážitkem. Vstup na přírodní koupaliště obvykle nebývá tak nákladný, a mnohdy najdete takové místo, kde se můžete koupat i zadarmo. Výhodou oproti uměle vystavěnému koupališti pak je, že se děti nerochní v chloru, a je zde více možností, jak se zabavit. Mohou například ve vodě sbírat kamínky, pozorovat rybky, nebo vymýšlet skrýše v rákosí. Často pak zahlédnou ve vodě i pejska, který se sem spolu se svým pánem přišel ochladit. A přesně taková dobrodružství si děti užijí nejvíce. Nezapomeňte však sebou vzít svačinu, a něco málo hraček.

matka s dcerou

Hurá do lesa

V létě je v lese příjemně. Ale lze zde najít také spoustu zábavy, kterou ocení i ti nejmenší. Můžete s dětmi vyrazit do lesa sbírat rostlinky na herbář, zajít s nimi na houby, a učit je, které jsou jedovaté, a které jedlé, nebo třeba procházet lesní pěšinky, a hledat ukryté poklady. Holčičky si pak mohou hrát na lesní víly, a chlapci zase na zbojníky.

holčičky na procházce

Výlet na kole

Výlety na kole jsou nejen prospěšné zdraví, ale rovněž jsou skvělou zábavou, a to jak pro dospělé, tak i pro ty nejmenší. Stačí jen naplánovat trasu, a navštívit nějaké zajímavé místo, které je ve vašem okolí. Cestou se pak můžete zastavit na pití a na zmrzlinu v některé z cyklistických hospůdek. Dobrý nápad je také pořídit dětem fotoaparát, a nechat je, aby fotily vše, co je cestou zaujme. Tyto fotografie pak můžete doma společně zhodnotit, a ty nejlepší vytisknout do rodinného alba.