Životní běh s IT

Ano, je to tak, ženeme se jak šílenci za vším možným, aniž to nutně potřebujeme a jiný život kolem nás nám nějak uniká. Je to bohužel takový poplatek moderní civilizaci. A ta si jej bere velmi ráda někdy velmi krutě. 

Mobilní telefon je jistě jen součást informačních technologií a má jej skoro každý. Tedy, já osobně neznám nikoho, kdo by jej neměl. Dokonce i pár bezdomovců jsem již potkal s mobilem. Možná jej někde šlohli a nesli jen prodat, nevím. Jeden můj známý z bezdomovců však mobil používá běžně a tvrdí, že to dělají skoro všichni. Jen nemají většinou ty obrovské placky, ale ty malé, skromnější. 

No, abychom se do toho nezamotali a vrátili s k dani, kterou civilizace platí třeba jen za ty mobily.  

mobil

Jistě jste již slyšeli o automobilových nehodách, které byly zapříčiněny tím, že řidič telefonoval za jízdy. Každý si totiž myslí, že on je ten jeden jediný frajer, který to umí a může za jízdy klidně mobil používat. Když pak dojde k neštěstí, je už moc pozdě tuto vlastní myšlenku opravit. 

Nemůžeme však nadávat na mobil, ačkoli jsem přesvědčen, že v těchto případech mu pozůstalí nemohou přijít na jméno, respektive na na jeho název. Ale málokdo si uvědomuje, že to není chyba toho přístroje, ale především chyba toho nafoukance, co si myslel, že právě on je ten jeden jediný, kterému se to stát nemůže. 

starší typ mobilu

Informační technologie však nejsou jen mobilní telefony, ale spousta dalších a dalších přístrojů. Máme je doma a budeme je mít. Blíží se neúprosně doba, kdy budeme mít každý jeden tak zvanou chytrou domácnost, ovládanou hlasem. Nesmějte se, ono už to totiž funguje, některé mobily již běžně ovládají topení, pračku a tak podobně. Nevím, zda tedy hlasem, ale umí to.  

Čekají nás převratné časy a převratné nové vynálezy a objevy. Uvidíme, jakým směrem se to všechno bude ubírat. Třeba nám to ještě více zvýší komfort života