Naše politika

Politika je hodně kontroverzní téma a já znám hodně lidí, které politika hodně baví, a dokonce politikou taky hodně žijí. Pro někoho je politika velmi skvělým a hodně zábavným tématem, že by se o politice bavili opravdu hodně a často. Na tom není nic špatného, mě taky politika baví, ale nejsem do toho zažraná jako ostatní milovníci politici. Já se klidně budu s někým i dvě hodiny bavit o politice, protože mě taky zajímá a ráda se pobavím, ale všechno má své meze.

O politice se dá mluvit všude.

A proto se taky ráda někdy bavím o něčem jiné, ne jenom politice. Ale někdy je to vážně těžké, když máte kolem sebe dvoje sousedy, kteří politiku milují a denně se o ní baví několik hodin. Víte, jsou to důchodci, takže mají opravdu hodně času, takže denně slyším ze zahrady, jak se baví o politice. Je to od nich více obsáhlejší než z večerních zpráv. Ale nevadí, někdy mám potřebný přehled a takové živé online noviny zadarmo.

Politika není všude stejná.

Pak jsou ale lidé, kteří politiku nesnáší a nemůžou ani o ní slyšet. To já taková nejsem. Občas je potřeba vědět, jaké to ve světě politiky je, jinak bych bal nejspíš nervózní. Ale lidé, kteří nesnáší politiku, je docela ataky dost. U nás na vesnici jich taky několik máme a většinou jsou to lidé hádaví. Ti, co nemají rádi politu se často mezi sebou hádají. A to proto, když někdo udělá hloupý vtip ně nějakou politickou stranu. Nevím proč, ale proč si kazit den a náladu nějakou politikou? Nebo jak to máte vy? máte čisté svědomí a berete politiku s rezervou nebo si jen tak rádi popovídáte? Nebo je pro vás politika důležitá a máte svou oblíbenou stranu nebo politika? Víte, je to docela důležité to vědět. Protože politické názory dokáži rozhádat opravdu mnoho lidí. A to včetně i rodin, znám to moc dobře. U nás v rodině se totiž stalo, že politické rozhovory a politické názory hodně rozhádali strýce a mého tátu. Nemluvili spolu asi dva týdny. Řeknu vám, politika je fakt terno!