Vyrobit postel z palet je snadné

Spoustu let se přepravní palety využívaly pouze pro logistiku, a když dosloužily, většinou končily na skládkách, ve spalovnách odpadu nebo jako palivo. Že je to docela škoda, a že jde o velmi kvalitní přírodní materiál, masivní dřevo zbavené kůry, bez deformací, nepokroucené, s velmi vysokou nosností, si uvědomili někteří lidé docela nedávno, když se z nich pokusili zhotovit první výrobky.

truhlík z palet

Zpočátku šlo o zahradní nábytek, houpačky, úložné boxy, truhlíky na květiny a některé další exteriérové aplikace, ovšem tím to neskončilo, ba právě naopak. Rozjela se rozsáhlá zájmová činnost, v některých případech i profesní záležitost, z palet se začaly zhotovovat konferenční a psací stoly, noční stolky, lavice, police na květiny, jednolůžka či manželská letiště, sedací soupravy rovné i zalomené do tvaru písmene L nebo U, a to vše v nekonečném sledu povrchové úpravy, tvarových řešení a praktického využití, aniž by bylo nutné vynakládat značné finanční prostředky.

záhon z palet

Některá řešení se zdají natolik jednoduchá, že přímo lákají naplánovat pracovní postup, obstarat potřebný materiál a pustit se do práce. Nejjednodušší jsou vždy sedací soupravy a lůžka, která nevyžadují žádné opěrky, a kde postačí pouze vytvořit rovnou plochu a osadit ji vlastními silami vyrobenými nebo zakoupenými molitanovými sedáky.

Tip na netradiční dvojlůžko

Dvojlůžka lze koncipovat tak, že je zhotovíte širší, než bude rozměr vámi vybraných matrací, a zbývající prostor po obvodu postele obložíte dřevěnými deskami či prkny z hobby marketu. Ta budou sloužit jako odkládací prostor pro šálek kávy, snídani do postele, notebook či tablet, a zároveň vaší ložnici výrazně vzhledově zvednou. Povrchovou úpravu masivního dřeva můžete ponechat v původním vzhledu borovice či smrku s bezbarvým lakem, případně můžete využít některý z odstínů mořidel nebo pastelových vodou ředitelných barev.