Dlažba do exteriéru


Dlažbu najdeme na mnoha místech, protože na ní můžeme pohodlně chodit či třeba jezdit autem za každého počasí. S kamennou navíc docílíme hezkého vzhledu.

Dlažba do exteriéru

Potřebné pohodlí

Jestliže máme třeba rodinný dům s dvorem, tak na něm se nám musí dobře chodit. Kdybychom měli pouze například trávu, tak po dešti či sněžení není na běžné chození pohodlná. Proto se staví různé typy dlažby. Tím totiž získáme pevný a rovný povrch, po kterým se pěkně chodí a po řadě dlažbách můžeme i bez problémů jezdit autem. Tato možnost se volí často pro vjezdy do garáže, kdy musí být dobře provedený podklad a samotný postup, aby se nám vjezd nezačal deformovat či propadat vlivem zátěže osobního automobilu.

kamenná dlažba

Dlažeb máme mnoho druhů, přičemž v historii jsme mohli volit dláždění kostkami, přičemž tato metoda se stále používá na náměstí, protože se hodí k historickým stavbám. Na zmíněný dvůr jsou však i lepší varianty, přičemž takovou klasikou je zámková dlažba, přičemž pokud je správně provedena, tak s ní rozhodně nic nezkazíme. V zimě se z ní dobře uklízí sníh, takže je to i praktické řešení.

Kamenné provedení

Kromě zámkové dlažby můžeme zvolit i přírodní materiál, který má výhodu ve své jedinečnosti. Přeci jen zámková dlažba je z betonu, přičemž každý kus je stejný, takže o výjimečnosti se nedá hovořit. Kamenná dlažba venkovní Stoneexpert je nádherný produkt, kdy si z jednotlivých kamenů sestavíme kompletní dlažbu. Většinou se jedná o pískovec, ovšem ten není jen tak ledajaký, protože prodávají třeba kvarcitický indický pískovec, jenž vyniká svou pevností, a proto bude stále dlažba držet pohromadě a vypadat dobře.

kamenná dlažba

Kolik stojí metr čtvereční? To záleží na daném produktu, protože začíná se okolo 345 Kč, ale může to být i více než dvakrát tolik. Oproti zámkové dlažbě je to dost, ovšem kámen má nádherný nezaměnitelný vzhled, takže pokud se Vám líbí a máte dostatek financí, tak s ním neuděláte chybu. Je oblíbená hodně k bazénům, protože můžeme na ní chodit i v plážové obuvi bez rizika uklouznutí a nezašpiníme si nohy ani bazénovou vodu.