Proč zvolit raději nebankovní úvěr?

Tíživá finanční situace může postihnout neočekávaně každého z nás. V takovém případě jistě přemýšlíte, jak toto náročné období finančně překlenout. Jedním z nejracionálnějších řešení je vzít si úvěr od banky nebo nebankovní společnosti. My vám ale v tomto článku představíme hned několik důvodů, které vás utvrdí, že volba číslo dvě je ta správná. Nebankovní půjčky totiž uzavřete snadněji, rychleji a bez zbytečného papírování a tolik nenáviděné byrokracie.

podpis smlouvy

Půjčku je možné vyřídit i online

I když se služby bankovních institucí neustále modernizují a řadu úkonů jde provést v pohodlí domova, v některých případech se vám návštěva pobočky peci jenom nevyhne. A to je právě sjednání úvěru. Je tedy zapotřebí absolvovat cestu na nejbližší pobočku, ustát pohovor a vyjednat podmínky a v neposlední řadě čekat na verdikt ze strany banky. Ty povětšinou postupují ke každému žadatel individuálně a to může být problém. Schvalovací proces je zdlouhavý a mnohdy se nejasným výsledkem. U nebankovních společností podobný postup nehrozí. Půjčku totiž můžete hravě sjednat i v pohodlí vašeho domova. Stačit vám k tomu bude připojení k internetu, potřebné dokumenty a pár minut vašeho drahocenného času.

počítání financí

Benevolentnější podmínky pro každého

Přísně nastaveným podmínkám bankovních úvěrů nevyhoví každý, a i když je na trhu v současné době přebytek likvidity, přibývá zamítnutých žádostí. Pokud se žadatel někdy v minulosti ocitl v situaci, kdy nebyl schopen dostát svým závazkům, s největší pravděpodobností bude jeho jméno figurovat v některém z registrů dlužníků. Pro banku jasný signál k zamítnutí žádosti o úvěr. Nebankovní společnosti jsou ale v tomto ohledu benevolentnější a do registru buď vůbec nenahlíží, nebo neberou negativní záznam v potaz. Jeden příklad za všechny je hypotéka bez registru, která cílí právě na problémové žadatele.