Společnost Tesco stores s.r.o. v Česku

Tesco je známý maloobchodní gigant působící na trhu České republiky od roku 1996. Její vznik sahá hluboko do počátku 20. století, až do roku 1919 ve Velké Británii. U nás společnost nabízí potravinové i nepotravinové produkty. Jako je elektro, hračky, lůžkoviny, potřeby do kuchyně, zahrady, automobilové doplňky, drogerie a další. Také působí v oblasti telekomunikační síťě Tesco mobile a jako provozovatel čerpacích stanic. Nyní Tesco působí na českém trhu konkurenceschopně spolu s dalšími velkými řetězci jako je Kaufland, Albert nebo Lidl.
výstavba maloobchodu
Kromě obchodu velkého formátu, jsou na trhu současně obchody menší. Velmi známy je tesco expres nebo maloobchod My nebo tesco extra. I tyto maloobchody nabízí kvalitní potravinové a nepotravinové zboží za příznivé ceny. Nyní působí na českém trhu spolu s dalšími velkými řetězci jako je Kaufland, Albert nebo Lidl.
V nynější době se maloobchodní řetězec zaměřuje na prodejny menších formátů, v roce 2018 byl otevřen obchod, který se orientuje především na menší nákupy a hlavně čerstvé potraviny. Tímto se reagovalo na změnu chování spotřebitele, kdy dochází ke změně preferencí nákupů. Zákazník spíše nakupuje v blízkosti domova, než aby jezdil daleko do velkého nákupního střediska. Tesco patří jako jeden z mála velkých obchodů mezi prodejce s možností nakoupit online a následně si nechat zboží dovézt kurýrem.

Tesco a zisk v účetním roce 2018/2019

Během působení maloobchodní sítě v tomto účetním roce, stoupl zisk tesca na 65,7 miliardy. Oproti minulého roku se zisk zdvojnásobil. Tento výsledek je zásluhou snížení celkových zásob a zlepšení hospodářské efektivity.
Tesco se také řadí mezi největšího zaměstnavatele u nás. Zaměstnává kolem 10 tisíc lidí. Tento počet je ale nižší než v předchozím roce asi o 4%.
prodejní stánek

Plány na rok 2020

 V rámci snižování nákladů má v plánu zrušit až tisíc míst. Díky uplatňování právě této politiky došlo ke zvýšení zisku v tomto roce na dvojnásobek.