Jaké jsou nejčastější chyby z posilovny

Nemáte žádný plán

Začala jste chodit do posilovny, abyste si trošku zpevnila postavu a cítila se fit. Ovšem cvičíte intuitivně. To znamená, že přijdete do posilovny a jednou jdete na pás, druhý den přeskakujete z jednoho stroje na druhý a třetí den to přeženete jen s břišní partií. Aby bylo cvičení efektivní je dobré mít plán. Poraďte se s trenérem a nechte si vytvořit cvičební plán na míru. Výsledky uvidíte o mnoho rychleji.

Máte nedostatečný pitný režim

Během cvičení ztrácíte hodně vody, proto je důležité ji ihned po cvičení a v průběhu celého dne doplňovat. Ideální je čistá voda, tu tělo vstřebá nejlépe. Po vytrvalostním tréninku si můžete připravit i iontový nápoj. A nezapomínejte také na vyváženou, pestrou stravu s dostatkem bílkovin.

posilovna

Šidíte rozcvičování

Přijdete do fitka a jdete rovnou na věc. Ale svaly ještě nejsou zahřáté a připravené. Najednou taková zátěž pro ně může být šok. Ihned po příchodu věnujte 10 minut rozcvičování, aby se tělo a svaly dostatečně prohřály a připravily. V opačném případě riskujete natažení či jiné úrazy.

strava

Nemáte dostatek odpočinku

Dopoledne jste si dala do těla a odpoledne už pozorujete mírné signály těla s prosbou o odpočinek. Neignorujte to. Potřebujete se zregenerovat po výkonu. Stejně jako myslíte na výkon a cvičení, myslete a plánujte i odpočinek.

Chybí vám pravidelný strečink

Jestliže se zaměříte jen na zvedání těžkých závaží a opomenete pravidelný strečink, svaly se vám začnou zkracovat. Pravidelně se protahujte a vyzkoušejte i lehká cvičení zaměřená na komplexnost celého těla jako je například jóga či pilates.

Soutěžíte s ostatními

Posilovna není soutěž vašeho ega. Nemusíte zvednout víc kilogramů, než den předtím nebo kamarádka, která cvičí už léta. Především by vás to mělo bavit. Vodítkem je váš dobrý pocit. Postupné zlepšování je jistě lepší, než přemáhání se k nereálným cílům.