Menstruace – nepřítel dovolených. Jak se tomu vyhnout?

Jedete na dovolenou a zjistíte, že mají přijít vaše dny. Že si místo koupání můžete vysedávat pod slunečníkem. Je to zákon schválnosti. Nejraději byste si oddálila příchod menstruace. Tato problematika přivádí každý rok mnoho žen do gynekologických ordinací.
Dá se tenhle problém vyřešit během dovolené bez následných problémů?
slunce svítící na moře
Antikoncepce na oddálení menstruace
Na oddálení menstruace je možné využít hormonální antikoncepci (HAK). HAK posune začátek menstruace tím, že budete pokračovat v užívání bez přerušení až do návratu z dovolené. Po dobrání načatého balení se dostaví menstruace. Další balení pak užijete obvyklým způsobem. Jelikož je více druhů HAK, každé působí jinak a proto je lepší se raději poradit s gynekologem jak postupovat protože každá žena reaguje na produkty jinak. U každé ženy se užívání HAK projevuje jinak, u některých se projevuje bolestí hlavy, nepravidelnými periodami a jiné. HAK vám může znepříjemnit dovolenou, proto se raději vždy před použitím poraďte se svým gynekologem.
Speciální tabletky
Na trhu je více druhů léků na oddálení menstruace, které je nejvhodnější začít užívat 3 dny před dovolenou.
Kyselé jídlo na oddálení menstruace?
Říká se, že konzumací citronu se oddaluje nástup menstruace. Citrón nebo citronová šťáva neoddalují menstruaci jenom ji posouvá o den maximálně dva dny.
dovolená u moře
Tampon a moře
Během menstruace může žena použít tampon. Netřeba se bát infekcí, mořská voda má vysokou koncentraci solí a proto zabraňuje množení mikroorganismů.
Oddálení menstruace v pubertálním věku
U mladých holek oddálení menstruace samozřejmě nepřipouštíme. V pubertálním období je ještě hormonální hladina labilní a je lepší do něj nezasahovat s výjimkou situací, když to vyžaduje zdravotní stav.
Je ale potřeba si zvážit i to, že možná většinu času strávíte pod slunečníkem. Tak či tak, zkuste si dovolenou užít naplno, protože nemáme možnost tam chodit každý víkend.